Rekomendacje z akcji: Bezpieczny pieszy – doświetlone przejście dla pieszych

Kończy się czas kampanii, czas rozmów i co tu dużo mówić prezentacji programów i obietnic. Od początku moim założeniem było, aby wykorzystać ten czas w słusznej sprawie. Za taką od lat uważam kwestie bezpieczeństwa pieszych (i też kierowców) na przejściach na pieszych.

Miałem okazję prowadząc liczne rozmowy w ostatnich tygodniach oraz zachęcając do skorzystania z formularza zbierać Wasze opinie. Powstała z tego rekomendacja miejsce od których warto zacząć – tak zacząć, bo to jest zadanie na całe 5 lat. Poniżej przedstawiam fragment z dokumentu jaki przekazałem Staroście Powiatu Grodziskiego Panu Markowi Wierzbickiemu do przekazania nowej Radzie Powiatu oraz właściwym służbom w starostwie.

 • Realizację doświetlenia przejść dla pieszych: Na podstawie pozytywnych wyników i otrzymanych informacji od mieszkańców gmin, zaleca się realizację kolejnych inwestycji modernizacji doświetlenia na poniższe lokalizacje. Rekomendowane obszary to:
  • Osowiec, ul. Mazowiecka przy rogu Magnoliowej, Gmina Żabia Wola,
  • Podkowa Leśna, przy Szkole Podstawowej na ulicy Jana Pawła II,
  • Milanówek, ul Dębowa skrzyżowanie ul. Marszałka Józefa Piłsudzkiego
  • Jaktorów, ul. Gen. Skokowskiego skrzyżowanie ul. Armii Krajowej
  • Baranów, ul. Armii Krajowej przy Urzędzie Gminy
   w Baranowie

Dziękuję Wam za rozmowy, za poświęcony czas. Działamy wspólnie w celu poprawy jakości usług jakie realizuje samorząd – powiatowy, gminny oraz wojewódzki. Istotą skuteczności tego działania jest: DIALOG i DZIAŁANIE. To jak widzicie realizuję od lat i będę realizował.


You might be interested in …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *